Ako je to v Chorvátsku:

Od 1. júla 2021 pláž Zrce začína fungovať podľa nového protokolu - Covid "Green" Passov, ktorý bude nevyhnutný na vytvorenie podmienok fungovania klubov bez akýchkoľvek obmedzení ako pred Covidom. Budeme môcť tancovať bez obmedzenia vzdialenosti, kluby budú môsť pustiť na festivaly a párties viac ľudí a nemať obmedzenú pracovnú dobu! 

1. júla 2021 stravovacie zariadenia ako nočné kluby, nočné bary, diskotéky a diskotékové kluby môžu pracovať a slúžiť všetkým hosťom bez obmedzenia pracovnej doby, ale iba na otvorených priestranstvách a za predpokladu, že vstup do ich priestorov je povolený iba osobám držiacim certifikát EÚ digital COVID (platí to pre všetkých - hostia, zamestnanci, umelci atď.).

Špeciálna nemocnica Medico v Novalji bude poskytovať službu rýchleho testovania antigénovými testami na účely získania digitálneho certifikátu COVID EÚ za cenu 100 kn = 15 €.


Vstup do klubov na pláži Zrce (Papaya, Nomad, Kalypso) bude povolený IBA hosťom, zamestnancom, účinkujúcim atď., ktorí majú správny náramok vydaný zamestnancami SB Medico.

Ako a kto môže obdržať náramok?

Plne zaočkovaní hostia (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Janssen) a hostia, ktorí majú dôkaz, že absolvovali pozitívny koronový test za posledných 6 mesiacov:
● Hostia, ktorí majú platný digitálny certifikát EÚ COVID, si ho musia stiahnuť do svojho smartphonu / tabletu.
● Hostia, ktorí mali koronu za posledných 6 mesiacov, musia mať právny doklad, ktorý to potvrdzuje
● Keď si budete istí, že máte dokumentáciu na preukázanie svojho stavu, otvorte webový prehliadač, zadajte app.medico.hr a vyberte „Vydanie náramku na základe stavu COVID-19“
● Podľa pokynov získate náramok za 20 kn = 2,5 € - platba možná prostredníctvom debetnej alebo kreditnej karty cez webový prehliadač (vysvetlené nižšie)
● Uskutočnením platby získate QR kód, pomocou ktorého na mieste prídete do jedného z testovacích stánkov a získate náramok
● Náramok, ktorý dostanete, bude platný 5 dní. Po uplynutí tohto času musíte postup opakovať a zaobstarať si ďalší náramok

Hosť s 1 dávkou vakcíny (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Janssen):
● Hostia, ktorí boli očkovaní iba jednou dávkou, nemusia byť podrobení ďalším testom, ak boli očkovaní viac ako 22 dní pred
● Váš platný certifikát EÚ digital COVID je potrebné stiahnuť do vášho smartfónu / tabletu.
● Po stiahnutí certifikátu potvrdzujúceho váš stav otvorte webový prehľadávač, zadajte app.medico.hr a vyberte „Vydanie náramku na základe stavu COVID-19“
● Podľa pokynov získate náramok za 20 kn = 2,5 € - platba možná prostredníctvom debetnej alebo kreditnej karty cez webový prehliadač (vysvetlené nižšie)
● Uskutočnením platby získate QR kód, pomocou ktorého na mieste prídete do jedného z testovacích stanovíšť a získate náramok
● Náramok, ktorý dostanete, bude platný 5 dní. Po uplynutí tohto času musíte postup opakovať a zaobstarať si ďalší náramok

Postup pre hostí s platným testom PCR alebo antigénom:
● Výsledky testu PCR do 72 hodín alebo antigénového do 48 hodín
● Po príchode do Novalje môžete svoj negatívny test vziať so sebou do jedného z testovacích stanovíšť (ak je test stále platný)
● Pracovníci SB Medico podľa času, kedy bol test vykonaný, individuálne rozhodnú, o koľko dní bude váš náramok pre vstup do klubov platný
● Po uplynutí tohto času budete musieť podstúpiť ďalšie testovanie (podrobnosti nájdete v odseku nižšie)

Postup pre hostí pre hostí bez certifikátu / testov:
● Otvorte webový prehliadač, zadajte app.medico.hr a postupujte podľa pokynov
● Vyberte požadovaný typ testu (antigénový rýchly test je schválený ako vstup do klubov na pláži Zrće)
● V poslednom kroku (kde sa dostanete k platbe) pridajte promo kód 100medi a získate zľavu 33,33% (100kn)
● Po zaplatení prejdete do jedného z testovacích stanovíšť, podrobíte sa testom a dostanete výsledky za 15 - 20 minút
● Náramok, ktorý dostanete, bude platný 5 dní. Po uplynutí tohto času musíte postup opakovať a zaobstarať si ďalší náramok


Testovacie stanovištia v meste Novalja:


Slatinska ulica; parkovisko pri autoumyvárni (oproti zdravotnému stredisku a lekáreni Novalja) - pracovná doba od 8:00 do 22:00
● Autobusová stanica na pláži Zrće
- pracovná doba od 14:00 do 02:00

Ako je to so vstupom do Chorvátska:


Chorvátsko ofiaciálne začalo od 1. júla 2021 akceptovať „Digitálne certifikáty EÚ o ochorení COVID“ (EUDCC).

Držitelia EUDCC môžu vstúpiť do Chorvátska bez ďalších obmedzení (testovania alebo karantény) pod podmienkou, že ich osvedčenie obsahuje buď:

● Doklad o vakcinácii, platný pri týchto podmienkach:

 • 14 dní po druhej dávke alebo 14 dní po prvej dávke, ak sa očkovacia látka podáva v jednej dávke (Johnson & Johnson);
 • medzi 22 a 42 dňami od prvej dávky očkovacej látky Pfizer, Moderna alebo Gamaleya
 • medzi 22 a 84 dňami od prvej dávky očkovacej látky AstraZeneca

● Doklad o prekonaní ochorenia COVID-19, platný 180 dní (minimálne 11 dní po pozitívnom výsledku testu na COVID-19).

● Negatívny výsledok testu na COVID-19:

 • PCR aj rýchle antigénové testy sú akceptované.
 • Platnosť: 72 hodín pre testy PCR, 48 hodín pre antigénové.

Deti mladšie ako 12 rokov sú oslobodené od požiadaviek na testovanie alebo karanténu.


? POZOR občania - cestujúci z krajín alebo regiónov, ktoré sú  klasifikované ako „zelené“ 

môžu vstúpiť do Chorvátska bez toho, aby podliehali akejkoľvek izolačnej alebo testovacej požiadavke. V prípade týchto cestujúcich sa testovanie a karanténa nevyžadujú ani v prípade tranzitu cez vysokorizikové krajiny alebo regióny.


Ako je to s návratom na Slovensko:


Pred pár dňami sa médiami prehnali návrhy pandemickej komisie ohľadne nového režimu na návrat dovolenkárov na Slovensko, s tým že na niektoré podrobnosti sme si musel ešte počkať, kým vyjde oficiálna vyhláška Úradu Verejného Zdravotníctva. Tá už vyšla (celú si ju viete stiahnuť a pozrieť TU) a teda zrejme bude platiť (ak to niekto - parlament do 9.7. nenapadne a nezruší tento návrh), že sa nebude pri návrate domov prihliadať na Covid semafór, ako bolo ešte pred mesiacom plánované a schválené na leto, ale že jediné kritérium podľa ktorého sa bude rozhodovať o návrate bez testu a karantény bude, či ste alebo nie ste ?zaockovany? plus pár výnimiek. Začiatok platnosti nového režimu je plánovaný od 9. júla 2021 o 6:00 a bude platiť pri návrate zo VŠETKÝCH KRAJÍN na svete (aj čiernych) a fungovať bude nasledovne:

? PLNE ZAOČKOVANÉ OSOBY: ?

Za plne zaockovane osoby sa povazuju:

 • Osoby, ktoré dostali vakcínu s dvojdávkovou schémou: 14 dní po podaní (15. deň) druhej dávky, platnosť 1 rok

 • Osoby, ktoré dostali vakcínu s jednodávkovou schémou: 21 dní po podaní (22. deň) vakcíny, platnosť 1 rok

 • Osoby po prekonaní ochorenia COVID-19: 14 dní po podaní prvej dávky vakcíny do 180 dní po prekonaní ochorenia COVID-19, platnosť 1 rok.

 • ❗DOČASNE❗ do 9 augusta: Osoby po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou alebo dvojdávkovou schémou (platí okamžite po podaní prvej dávky)

Pre vyššie spomenuté osoby bude veľmi jednoduchý postup pri návrate: Nutnosť preukázať sa potvrdením o zaočkovaní (tzv. GreenPass, prípadne Národný očkovací certifikát s QR kódom) pri prechode hranicou. Po novom sa už ani nebude treba registrovat na ehranici.

♥️OSTATNE OSOBY♥️

Pre osoby, ktoré nie su zaočkované bude platiť nasledovný postup:

 1. Povinná registrácia v systéme eHranica - https://korona.gov.sk/ehranica/#

 2. Povinná 14-dňová karanténa.

 3. Možnosť urobiť si RT-PCR test najskôr na 5. deň karantény. V prípade negatívneho výsledku môže túto karanténu opustiť hneď ako mu je doručená správa o negatívnom RT-PCR výsledku.

? Domáca karanténa?  nie je povinná pre:

 • plne zaočkovaných ľudí

 • Deti do 12 rokov, karanténa im skončí vtedy, keď ostatným členom spoločnej domácnosti.

 • Deti od 12 do 18 rokov, ak nikto iný v spoločnej domácnosti nemá povinnú karanténu - ❗DOČASNE❗ do 9. augusta

 • Osoby, ktoré zo zdravotných dôvodov nemôžu byť zaočkované; tieto musia predložiť potvrdenie podľa vzoru v prílohe vyhlášky, zároveň musia mať negatívny výsledok RT-PCR testu nie starší ako 72 hodín.

 • Nezaočkovaných občanov SR, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt v prihraničných oblastiach susedného štátu do 100 km od otvoreného hraničného priechodu na územie SR - musia predložiť negatívny výsledok RT-PCR testu nie starší ako 7 dní.


Zdôrazňujem, že nikto nevie či do svojej účinnosti aktuálne  návrhy nebudú zrušné a ani nikto neviem do kedy budú platné, možno sa nedožijú platnosti ani vášho príchodu z dovolenky. My situáciu sledujeme a našich klientom podávame informácie, čo je potrebné pre ich bezproblémový vstup, pobyt a návrat domov. Za zmeny rozhodnutí nenesieme žiadnu zodpovednosť, naše storno podmienky platia ako vždy, keďže Chorvátsko, kde ponúkame naše pobyty je v Európskej únii, je na pandemickej mape zelené rovnako ako Slovensko a je prístupné všetkým. Za podmienky vstupu bohužial mi nezodpovedáme, je to na osobnom rozhodnutí každého nášho klienta.


Naša CK je proti rozdelovaniu spoločnosti. To je asi tá najväčšia istota, ktorú ponúkame našim klientom!