Napíšte nám   Zavolajte nám

Často kladené otázky

Pri platbe v českých korunách na náš český účet použite kurz 26 Kč = 1 €. V prípade, že chcete platiť na náš český účet vkladom hotovosti v eurách, použite prosím sumu v EUR a požiadajte v banke o vklad na náš účet vedený v mene EUR, nie na účet vedený v CZK.
Je niekoľko možností, podľa toho, z ktorého mesta vyrážate a následne aj na ostrov Pag máte minimálne 2 základné možnosti buď mostom alebo kompou.

Obe možnosti sú finančne skoro rovnaké a časovo, podľa toho či je špička sezóny alebo nie. V sezóne sa snažia chodiť kompy častejšie, ale niekedy ani to nestačí a môžete na kompu čakať aj 2 hodiny. Posledná kompa z pevniny (Prizna) odchádza v lete až o 23:45, prvá o 4:00. Cena je 20 € 2 osoby v osobnom aute.
https://www.croatiaferries.com/prizna-zigljen-ferry.htm


My sme dlhé roky preferovali trasu cez Rakúsko – diaľnica s patričnou infraštruktúrou (dostatok odpočívadiel a čerpacích staníc), ale neskôr sme zistili, že okrem problémového prechodu cez Slovinsko je problém aj s permanentným rekonštruovaním rakúskej diaľnice a tým pádom každú chvíľu obmedzenie rýchlosti na cca 80km/hod, zužovanie pruhov a tým pádom spomaľovanie premávky.

Ďaľší a ešte väčší problém je 80km-vý prejazd cez Slovinsko, z ktorého je iba 40km diaľnice, za ktorý musíte uhradiť najlacnejšiu 15 € týždennú diaľničnú známku. Ale to nie je ten najväčší problém. Najhoršie je to, že vám tých 15 € nepomôže k hladkému priebehu cesty, ale keďže pri mestečku Ptuj diaľnica končí a až po hranice s Chorvátskom ide jednoprúdovka, tak sa už na diaľnici tvoria zápchy, v ktorých môžeš uviaznuť hlavne v auguste aj 4h. Ak cestuješ v noci, tak to nie je žiadna výhra ostať neskoro v noci alebo nad ránom, keď ťa “láme” na spánok posúvať sa “na jednotke” v zápche 1-4 hodiny. Cez deň je to síce lepšie čo sa mikrospánkou týka, ale zas tu to dá zabrať klíme. :D

Ked sme teda chodili cez Slovinsko osobným autom, tak sme uprednostňovali trasu mimo diaľnice cez Maribor. Cez deň sme si našli malebnú trasu cez Slielfeld – Maribor – Ptuj a za hranicami Záhreb a ďalej cez most na Pag alebo trajektom na ostrov Pag.

Finančne aj časovo výjde cesta trajektom (exit Žuta Lokva - Senj - Prizna) a po moste (exit Posedarje) rovnako. Počas cesty treba počítať s diaľničnými poplatkami. Chorvátsko cca. 180 HRK jedna cesta, prípadne Slovinsko týždenné mýto za 15 €.
Bežne chodí jeden 49 (51-53) miestny autobus a v prípade veľkého záujmu 2. Na zájazd na Sensation do Prahy v roku 2011 bol rekord 5 autobusov.
Naši klienti sú ubytovaní v kompletne zariadených apartmánoch v súkromných apartmánových domoch (žiadny hotel ani hostel) s vlastnou kuchynkou, kúpelňou, WC, balkónom alebo terasou, v prípade záujmu aj s klimatizáciou. Kuchynka je vybavená plynovým alebo elektrickým sporákom, chladničkou, základným kuchynským riadom a príborom pre príslušný počet osôb.
Ubytovanie ponúkame v dvoj-, troj-, štvor-, päť- alebo šesťlôžkových apartmánoch. Ak ste väčšia partia, tak vás vieme pospájať do viacerých apartmánov vedľa seba v jednom dome.
Ak potrebujete podrobnejšie info, tak nám napíšte do emailu, o ktorý termín máte záujem a koľko osôb a pošleme vám viac info.
Všetky apartmány sa nachádzajú priamo v meste Novalja, hneď na jeho začiatku v tzv. zóne A (najbližšie k pláži Zrće, iba ca. 2,5 - 3 km), v pešej vzdialenosti iba 100-500 m od mestskej pláže Lokunje a od centra mesta, rovnako ako od veľkého obchodného domu s potravinami Plodine (niečo medzi Billa a Tesco - kúpite tam naozaj všetko, od potravín, nafukovačiek, slnečníkov, kozmetiky, až po nábytok). Na pláž Zrće je možné chodiť peši (ca. 35-40 min.) alebo mestským autobusom, ktorý premáva nonstop 24 hodín denne v krátkych intervaloch.
Podrobný lineup - program čo sa účinkujúcich na Zrće týka je deň po dni v sekcii Aktuality. https://www.partybus.sk/novinky/6/program-na-zrce-2018
Podrobný program posielame v pondelok pred odchodom spolu s poslednými organizačnými info každému do emailu.
V skratke: Každý piatok o 23:00 je odchod pártybusu z Bratislavy z parkoviska na Trnavské Mýto 1 a v nedeľu v ranných hodinách je návrat na to isté miesto.
Počas týždňa sa vytvára program priebežne podľa aktuálneho počasia a partie. Počas dňa sú podľa dohody spoločné aktivity na Zrće alebo mestskej pláži, pártyloď, výlet na niektorú z okolitých pláži, výlet motorovým člnom; poobede o 16:00 začínajú after beach parties, po nich je priestor na večeru, relax, grilovanie a o 23:00 začínajú nočné parties. Doobedia sú viacmenej relaxačné a dospávacie. K dispozícii vám bude počas zájazdu náš delegát Marek, ktorý je na Zrće všetky turnusy, jeden a váš stevard / sprievodca / animátor, ktorý je tam iba s vami na konkrétny týždeň a navyše sme tam aj my Katarína a Michal. :)
Tento web používa súbory cookie. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať. Jeho odvolanie nemá vplyv na zákonnosť spracúvania pre jeho odvolaním. Podmienky použitia a rozsah spracúvania osobných údajov.
Zmeniť nastavenia pre súbory cookie