Na ostrove Pag, kde sa nachádza aj známa párty pláž Zrće, ukončujú DJs svoje sety až s východom slnka. Toto fantastické divadlo si ťažko môžete užiť ešte niekde inde v Európe.

Východ slnka spoza stagu

Východ slnka spoza stagu

Kedysi bola týmito plážovými parties známa Ibiza, až kým to domáci obyvatelia a EU nezakázali. Tento zákaz síce v posledných rokoch už obišiel jeden plážový rezort na pláži Playa Den Bossa, kde sa opäť môžu partypeople tešiť, ale zároveň sa do neho dostanú iba ľudia s väčším objemom svojej peňaženky.

Východ slnka je síce úžasná vec, ale aj západ slnka na Pagu je úžasná klasická “gýčová” atrakcia, ktorú si nenechajte újsť napr. k večeri alebo tiež ku koncu afterbeach parties.

Kde si užijete viac ako len západ slnka?


Reštaurácia Bistro v Tovarnele:

Keď si prenajmete auto, štvorkolku či skúter tak si nenechajte ujsť západ slnka na severnom cípe ostrova, smerom na Lun, kde uvidíte kúsok pred poslednou dedinou na ostrove aj storočné olivové stromy, ktoré sú od roku 2011 chránené UNESCOm. Reštauráciu Bistro nájdete na terase nad morom po pravej strane prístavu dedinky Tovarnele. Reštauráciu spoznáte aj podľa vtipnej dopravnej značky “pozor čašník na ceste”. V tejto reštaurácii sú nižšie ceny ako v Novalji, podávajú veľké porcie skvelo pripraveného jedla. Z jedálnička môžeme doporučiť pljeskavicu (typické chorvátske jedlo), ligne na žaru (sépie na grile) alebo aj mimoriadne chutné lasagne bolognese (40 kn). Jedlá sa vo väčšine reštaurácii podávajú už s prílohou v cene. K pljeskavici sa podávajú hranolky, ajvar, cibuľka, k sépiám sa podávajú zemiaky s mangoldom, ale môžete si vybrať aj inú prílohu, napr. kuhani krumpir (varené zemiaky), pekarski krumpir (pečené zemiaky) alebo hranolky.


Kemping Straško:

Z mesta Novalja sa môžete okolo 20h vybrat peši do kempingu Straško a vychutnať si západ slnka v niektorom z barov na pláži. Odbočka do kempu je pri hoteli Terra a potom pokračujete stále rovno až do kempingu. Strážnikovi na bráne povedzte, že idete na večeru a on vás pustí. Ak by ste sa sem vybrali už počas dňa, tak vstup do kempu stojí 15 kn/os. (ca. 2 €) a môžete si užiť všetko vybavenie kempu, vrátane sprchy, WC a samozrejme čistej a niekoľlko km dlhej a rozmanitej pláže Straško. Tento kemping má štyri hviezdičky a je naozaj príjemné si ho celý prejsť.


Reštaurácie v prístave Metajna:

Ak sa pustíte autom alebo motorkou smerom k trajektu, odbočte na osadu Caska a ďalej cez dediny Vidalići, Kustići, Zubovići sa dostanete až na koniec do mestečka Metajna. Narazíte na malebný prístav s rybárskymi člnmi a môžete zapadnúť v jednej z dvoch reštaurácii s podľadom na zapadajúce slnko a domácimi špecialitami. Jedna sa volá Konoba Sidro a druhá Konoba Lančarič.

Novaljská promenáda:

V Novalji sa oplatí vychutnať si západ slnka na Primorskej ulici. Promenáda pri mori sa nachádza od centra smerom na časť mesta zvanú Gaj a je to aj ten istý smer ako je poloostrov Lun. To znamená, že na opačnej strane ako sa nachádza Zrće, kemping, Straško a Gajac.


Na tejto promenáde si môžete sadnúť do niektorej z reštaurácií či kaviarní. Napríklad reštaurácia Bazilike, alebo len tak sediac na úzkej pláži tiahnucej sa pozdĺž celej promenády, na niektorom móle alebo pri prechádzke až na koniec mesta. Táto promenáda končí kruhovým objazdom a sochou s čajkami v strede objazdu.  Za týmto posledným kruhovým objazdom je ešte pekná kamenistá pláž, kde sa môžete hodiť do mora a keď budete pokračovať ešte ďaľej za poloostrov, tak prídete na pláž Babe, kde je plytká voda a piesok. Táto pláž je preto vhodná pre deti, alebo beachvolleyball.


Západ slnka v Gajaci:

Autobusom z Novalje sa dostanete aj do susedného, čisto turistického mestečka Gajac. Pláž mestečka Gajac je dlhá 1,5km a pozdĺž pláže nie je domová zástavba, ale mestký park, ak sa to tak dá nazvať. Jednoducho tá pláž pôsobí voľnejšie a v konečnom dôsledku aj bezpečnejšie pre športovanie. Cez deň tam býva hlava na hlave, ale večer tam býva príjemná prechádzka a kávička pri pohľade na zapadajúce slnko. Na pláži nájdete každých 100-200m plážový bar, kde si môžete vychutnať svoj drink či kávu pred náročným nočným záťahom. :)

Viac info o zájazdoch a pobytoch s Partybus.sk na Pagu:

www.partybus.sk

https://www.facebook.com/Partydovolenka.sk/

V prípade individuálnych požiadaviek na pobyt vlastnou dopravou mimo ponúkané termíny nás neváhajte kontaktovať na adrese info@partybus.sk