Ostrov Pag, podobne ako mnohé iné chorvátske ostrovy, je známy priezračnou vodou Jadranského mora a takzvanými piesčitými plážami, čo v praxi spravidla znamená s jemným štrkom až pieskom. Je všeobecne známe, že Chorvátsko nie je typické pieskom pri mori a aj tu platí, že keď je niektorá pláž piesčitá, tak spravidla len na malom úseku, ale inak je tam viac alebo menej jemný štrk, po ktorom sa ale príjemne chodí. 


Štrk na pláži je mimoriadne praktický a vie byť aj príjemný!

Veľká časť pláží je buď skalnatá alebo s väčším štrkom. A práve aj vďaka týmto, pre Chorvátsko charakteristickým štrkovým plážam, je voda na Pagu taká krásne tyrkysová až modrá a priezračná. Štrk sa vám okrem iného nedostane tak ľahko do plaviek ako piesok, je zväčša príjemné na ňom ležať kľudne aj bez uteráka či karimatky a podobných nezmyslov - a pritom sa vysušíte bez toho, aby ste sa potom postavili oblepení pieskom. 


Topánky Crocs (alebo iná značka)- odporúčame ako jedinú obuv na celú párty dovolenku!

Počas celej dovolenky jednoznačne a bezvýheradne odporúčame mať alebo si na mieste kúpiť buď orginálne šľapky Crocs alebo kľudne aj ich lacnejšie napodobeniny (my máme osvedčené Jekecon)! Tieto topánky (ktoré určite väčsina z vás pozná), sú vyrobené so špeciálneho živicového materiálu (nie z gumy) a majú nespočetné množstsvo výhod oproti akejkoľvek inej obuvy počas pobytu v Chorvátsku, ale aj kdekoľvek inde. Nadnášajú ťa na vode - nepotopia sa ak sa ti vyzujú - jednoducho ich zaistíš na nohe preklopením popruhu dozadu za pätu - pokojne sa v nich dá aj plavať - sú úplne ľahké - maximálne pohodlné a mäkké - ale zároveň neskutočne odolné - sú vhodné aj na dlhšie túry aj po ostrých, vodou vymytých skalách - odolajú dokonca aj takému drsnému povrchu, akým je vnútrozemie ostrova Pag (kto len raz nahliadol alebo vošiel za ktorýkoľvek kammenný múrik, ktorých sa po Pagu tiahnu nespočetné kilometre, tak vie, aký terén sa za nimi často skrýva - sú ľahko umývateľné - ľahko z nich vypláchnete prípadné kamienky alebo piesok - fakticky si ich takmer nemusíte vyzúvať, rovnako sú použiteľné do mesta, na nákup, na skúter či štvorkolku - no jednoducho podľa nás Einstein nevymyslel nič veľké - ale Crocsy sú. Úprimne opakujeme a odporúčame tieto topánky, lebo v každom prípade platí, že 'imidž je nanič' - a tieto topánky vám zásadným spôsobom spríjemnia každý krok a každý deň vašej dokonalej párty dovolenky! :) Snáď jedine na večerné žúrky v kluboch volíme aj my bežnú obuv namiesto týchto šľapiek - predsalen pri besnení v dave v klube je človek istejší v teniskách alebo podobne.

PS: Osobne sme v nich prešli peši viackrát snáď každý aj najdrsnejší kút vnútrozemia Pagu, častokrát aj niekoľkohodinové túry - bez jediného náznaku prerezania či prepichnutia alebo inej nepríjemnosti.


Pláž Zrće:

Vzdialenosť od Novalje: 2 km

Typ pláže: jemný štrk

Pláž sa stala jednou z popredných európskych plážových párty s viac ako miliónom návštevníkov každé leto. Pred pár rokmi získala modrú vlajku a napriek obrovskému náporu turistov si ju naďalej udržuje. Na tejto pláži nájdete väčšinu atrakcií, kvôli ktorým sem cestujú všetci zábavychtiví ľudia z celého sveta, pričom Slováci a Česi to tu vo väčšom objavili až ca. v roku 2012. Sú tu všetky tak často skloňované plážové kluby: Papaya, Aquarius, Nomád, Kalypso, Euphoria, Noa beach club. Nájdete tu bungee jumping zo žeriavu priamo pred klubom Papaya, môžete sa povoziť na vodných skútroch, nechať sa ťahať na banáne, či dokonca si zajazdiť na wakeboardovom vleku. A to ani zďaleka nie je všetko, čím si na Zrće môžete spestriť deň!

Nájdete tu niekoľko reštaurácií, bufetov a stánkov s rýchlym občerstvením. Pláž je síce štrková, ale na niektorých miestach je štrk jemnejší a dá sa veľmi pohodlne vojsť aj bosý do vody. Jemnejší štrk je pred klubom Papaya a Noa. Po celej pláži sa nachádzajú slnečníky, za ktoré sa síce platí, ale ceny na celý deň bývajú prijateľné. Spravidla od 16h začínajú v kluboch Papaya, Nomád, Kalypso a Noa tzv. afterbeach parties. V klube Papaya si užijete sexy gogo tanečnice a klub Noa púšťa na ľudí v bazéne penu a zábavu podporuje obľúbený maskot klubu (animátor). Samozrejme vo všetkých kluboch hrajú rôzni DJs, spravidla domáci rezidenti. Občas sa v klube Papaya konajú už počas dňa špeciálne parties so svetovými DJs, kedy sa sprístupní aj hlavné veľké pódium, aby sa do klubu zmestilo viac ľudí a tanečnice striekajú na ľudí vodou, aby v tom teple vydržali tancovať a baviť sa čo najdlhšie. Väčšina hostí si užíva Zrće deň aj noc - my však odporúčame minimálne 1-3 dni využiť na relax a na spoznanie aj ostatných krás ostrova Pag.

Pláž je vybavená sprchami, toaletami aj viacerými bankomatmi.


Na Pag chodíme každé leto od roku 2009. Je ťažké vybrať iba niektoré lebo ich je veľa vela. Všetky sú spravidla dostupnýé buď taxíkom (pri skupinách 4 a viac osôb sú to drobné na osobu), alebo úplne ideálne prenajatým skútrom či štvorkolkou, v niektorých prípadoch plus pár minút pešej chôdze. Požičovne skútrov a štvorkoliek sú v Novalji takmer neprehliadnuteľné, akurát odporúčame predovšetkým v špičke sezóny si spravidla 1-3 dni vopred zarezervovať). Každopádne stojí za to objaviť a vychutnať si čas strávený na Pagu aj inde než iba na Zrće. Kto to to skúsil, dá nám za pravdu.

NÁŠ TIP: Pláž Straško:

Vzdialenosť od Novalje: 1 km

Typ pláže: štrk

Tí, čo máte radi zmenu alebo potrebujete si cez deň oddýchnuť, sa môžu z Novalje prejsť na pláž kempingu Straško. Od hotela Terra na začiatku Novalje, ulicou Zeleni put je to ca. 1 km na pláž Straško, čo znamená ca. 10-15 minút peši. Vstupné bývalo 15 kn (ca. 2 €), ale cena sa zvýšila posledné roky na 70 kn. Pláž a kemping je vybavený s max. komfortom - sprchy, WC, reštaurácie, obchody, wifi, ktorá je dostupná v celom kempingu (heslo si treba vypýtať na recepcii). Pláž je dlhá a rôznorodá, nádete tu pohodlné rovné skaly, hrubší aj jemný štrk, odporúčame prejsť si ju celú a vyvaliť sa na vyhovujúcom miestečku.

Pláž Straško (a kemping, ktorý nesie rovnaké meno) sa nachádza južne od Novalje a smeruje na otvorené more. Pláž je asi 1,5 kilometra dlhá, o niečo skalnatejšia ako ostatné pláže, a tak isto aj vstup do mora, ale po pár metroch sa dostanete na piesočné dno. Celý kemping predstavuje jednu z najkrajších oblastí na Jadrane, s komplet vybavením. Pláž je veľmi obľúbená, pretože sa nachádza v krásnom borovicovom lese s dostatkom prírodného tieňa. Od leta 2004 je pláž označená modrou farbou. Túto zónu sme mali veľmi radi ako na denné kúpanie, tak aj večer v plážovom bare s výhľadom na otvorené more a hlavne krásny západ slnka. Posledné roky bolo do Straška buď vyššie vstupné, alebo bol kemping plne obsadený a nepúšťali denných hostí vôbec. Preto alternatívne chodíme na pláž hneď vedľa Straška smerom k Novalji alebo aj medzi Straškom a Gajacom je príjemné miesto a následne si dáme kávičku v niektorom z plážových barov v Gajaci, ktoré majú porovnateľnú atmosféru, ale v strede sezóny to tam môže byť opäť preplnené.

pláž Straško Novalja ostrov Pag zajazd do chorvatska

Pláž Lokunje:

Mestská pláž Lokunje sa nachádza priamo pred hotelom Liberty, na južnom okraji zálivu Novalja, v zóne A (najbližšie k Zrće), v ktorej sa na nachádzajú aj všetky naše apartmány. Je to kamienkovo piesková, plytká a teplá pláž, ktorá z nej robí príjemné miesto na odpočinok a osvieženie počas horúcich letných dní. Nachádza sa na nej viecero barou a reštaurácií. Je vhodná či už na 'detoxikačné' vylihovanie po predchádzajúcej náročnej noci na Zrće :) alebo tiež na večernú romantickú prechádzku resp. pohodový warmup s partiou pred ďalšou nočnou zábavou na Zrće.

pláž Lokunje Novalja ostrov Pag zajazd do chorvatska

Keď prejdete peši ešte kúsok ďalej popri mori, tak narazíte na pláž na akomsi prírodnom móle, kde je už čistá voda ale opäť štrk. My preferujeme a odporúčame štrk.

NÁŠ TIP: Punta Vrtič / Straško:

Ak preferujete čistú, hlbokú vodu a hlavne pohľad na otvorené more a nevadí vám väčší štrk, tak odporúčame prejsť lesnou cestičkou začínajúcou na pláži Lokunje na druhú stranu poloostrova, do časti Vrtić. Cestička z pláže Lokunje, od hotela Liburnija, je na mape označená ako Sunčani put. Prídete na otvorenú pláž, ktorá je kúsok ďalej už ohradená lebo ďalej už patrí pod kemping Straško. Táto časť pláže je však zadarmo a prechádzka Sunčanim putom je dlhá iba ca. 850 m (ca. 10-13 min. peši).

Punta mira:

Je to mestská pláž mesta Novalja, ktorá sa nachádza na severnom okraji zálivu Novalja. Je to kamienková, plytká a teplá pláž, ktorá z nej robí príjemné miesto na odpočinok a osvieženie počas horúcich letných dní.

pláž Punta Mira Primorska Novalja ostrov Pag zajazd do chorvatska

Pláž Babe:

Pláž Babe je na severozápadnom konci Novalje v zóne D. Najlepšie k nej prídete popri mori z centra Novalje - túto prechádzku takisto odporúčame absolvovať. Pokračujte po nábreží až na koniec promenády po Primorskej ulici až po posledný kruhový objazd so sochou s čajkami a potom ďalej popri mori už priamo po naväzujúcej pláži. Pláž Babe sa nachádza ešte kúsok ďalej do prava až za cípom. Je to v zátoke, v ktorej je plytká voda a piesok. Po kraji sú ešte kamene, ale vo vode je už čistý piesok. Preto tam radi chodia rodiny s deťmi. Pláž býva na náš vkus dosť plná, ale stojí za to ju vyskúšať, nájdete tam bufety aj WC.

pláž Babe Novalja ostrov Pag zajazd do chorvatska

Pláž Caska:

Vzdialenosť od Novalje: 2,5 km

Typ pláže: piesok / jemný štrk

Nachádza sa na východ od Novalje, na mieste rímskeho mesta, ktoré sa podľa legendy ponorilo do mora počas zemetrasenia v štvrtom storočí. Ruiny mesta sa nachádzajú neďaleko pláže. Pláž je hlavne piesková s niektorými štrkovými časťami. Pobrežie je tu strmšie a zvažuje sa veľmi hlboko. Na pláži je niekoľko reštaurácií. Môžeme doporučiť reštauráciu Žal, ale keďže je veľmi obľúbená je často aj preplnená a hrozí dlhšie čakanie preto mi uprednostňujeme pizzeriu Amer hneď na začiatku pláže. Je to nenápadná terasa / bufet ale robia nenormálne dobrú pizzu, šaláty, burek, fritované ryby, čevapy, hranolky, palacinky, kávu ... a na konci ak si padnete s majiteľom do oka príde aj štamprlík miestnej Travarice (bylinná pálenka). :) 

Je to susedná pláž s plážou Zrće. Pláž má jemný štrk, je čistá a obľúbená medzi domácimi z Novalje. Je ľahko a rýchlo dostupná štrkovým chodníkom priamo zo Zrće, keď pokračujete ďalej až za klub Kalypso. 


pláž Caska Novalja ostrov Pag zajazd do chorvatska

Barbati

Typ pláže: štrková

Barbati je vlastne nová časť osady Vidaliči. Nachádza sa 2 km od osady Caska a 4 km od Novalje. Nachádzajú sa tam apartmánové domy, aparthotel Barbaty s reštauráciou a ešte jeden plážový bufet smerom k Caske. Je v tieni stromov, takže príjemné medzi kúpaním si tam posedieť. :) Medzi Caskou a Barbati je východzí bod k takzvanému Pagskému trojuholníku, ktorý zaujal hlavne ufológov!

 pláž Barbati Vidalici Novalja ostrov Pag zajazd do chorvatska

Braničevica

Typ pláže: štrková

Turistické rezidenčné miesto Gajac s plážou Braničevica je vzdialené 2 km od Novalje, nachádza sa zároveň krížom cez hlavnú cestu oproti Zrće. Dostanete sa tam pohodlne aj autobusom z Novalje z kruhového objazdu, z ktorého chodí aj autobus na Zrće. Braničevica je dlhá štrková pláž pozdĺž pobrežia a je orientovaná na otvorené more. V sezóne môže byť celkom preplnená. Všimli sme si, že ľudia si tu dokonca zvyknú cez noc nechávať karimatky a iné podobné 'značky' na pláži, aby si tak zaistili svoje miesto na pláži na ďalší deň. Zvyknú to tak robiť hlavne v časti pláže, smerom na Novalju, kde je štrk oveľa jemnejší. Pri osviežovaní v mori si môžete vychutnať dobré stravovacie služby na miestach neďaleko pláže. Posledným podnikom smerom k Novalji je Bistro Palma, kde varia za prijateľné ceny a občas púštajú latino hudbu (salsa, bachata a podobne). Inak je Gajac čisto turistická osada a nie je tam nič zaujímavé, iba dlhá štrková pláž, apartmány, obchody a reštaurácie, nás však ničím extra nezaujala.

pláž Gajac ostrov Pag zajazd do chorvatska


Pláž Planjka Trinčel:

Vzdialenosť od Novalje: 2 km

Typ pláže: piesková

Planjka je krásna piesočnatá pláž, ktorá je vlastne mestská pláž v Starej Novalji. Je pokrytá jemným pieskom. Pláž je udržiavaná veľmi dobre, a preto je ideálna pre rodiny s malými deťmi. Má veľa reštaurácií, rovnako ako športové a rekreačné zariadenia. Od leta 2004 je pláž označená modrou farbou. Osobne nedoporučujeme vzhľadom na jej preplnenosť a polohu blízko pri ceste, ale môžete to vyskúšať. Osobne sa nám viac páči prechádzka popri domoch v Starej Novalji, ktoré sú na brehu mora a kde sa nachádzajú romantické miesta na kúpanie. Merzi morom a domami je chodník pre hostí. Táto promenáda je dlhá od pláže Planjka 3,3 km a končí pieščitou plážičkou Uljak, ktorou bolo očarených viac našich klientov. V turistickej sezóne, ale opäť hrozí, že bude plná, ale ak ste na prechádzke a len sa okúpete, nemal by to byť problém.

pláž Bosana ostrov Pag zajazd do chorvatska

NÁŠ TIP: Pláž Jadra: 

Na pláž Jadra sa môžete nechať zaviesť taxíkom za 80-100 kn (ca. 10-15 €). Tip na 7-miestny taxík je napr. tel. číslo +385 99 8066665, ideálne sa spýtať na cenu predom a dohodnúť. Od Novalje je vzdialená asi 6-6,5 km úplne na konci poloostrova, až za Starou Novaljou. Je to skalnatá pláž s hlbokou, priezračnou vodou s vybudovanými schodíkmi do mora a prírodnými plochami na opaľovanie či skákanie do mora! Je na nej nový bufet s nápojmi, nanukmi, ale aj klasickým rýchlym plážovým menu (čevapi, pražené rybky, hamburger a podobne). Za parkovanie sa platí v automate ceny aktuálne neviem bývalo to 2-5 € deň.

pláž Jadra Stará Novalja ostrov Pag zajazd do chorvatska

Ak nezabočíte do ľava na túto pláž Jadra ale budete pokračovať ďalej, tak ďaľšia vľavo je pláž pre psy, kde je miesto  na parkovanie zopár aut, je tam vybudovaný vstup do vody, parkovanie je zadarmo a more čisté.

Ak pokračujete ešte ďalej prídete na FKK pláž kde sa na konci poloostrova skývajú medzi špicatými kameňmi hladké do vody sa zvažujúce platne, na ktorých sa dá ležať na uteráku a pohodlne vojsť do vody. Toto miesto je naše obľúbené.  

pláž Jadra FKK Stara Novalja ostrov Pag zajazd do chorvatska

Pláž Svätý duch, Čistá plaža, Piesčita plaža:

Vzdialenosť od Novalje: 3 - 6 km

Typ pláže: štrk, piesok

Pláže Piešćitá, Prnjica a Ćista sú veľmi blízko seba. Sú prístupné z hlavnej cesty, ale ďaleko od mestského ruchu. Tieto pláže sa nachádzajú po ľavej strane hlavnej cesty z Novalje smerom k dedinke Kolan, ďalej za odbočkou na Zrće. Keď sa vyberiete autom alebo na skútri či štvorkolke smerom na Kolan, tak keď prejdete parkovisko klubu Noa a Wakeboardu a pumpu Tifon, tak narazíte na tabule s označením pláží. Najprv nájdete odbočku na “Piesčita plaža”,potom “Plaža Prnjica”, potom “Čista plaža” a následne “Camp Sveti duh” (Svätý duch). Upozorňujeme, že za parkovanie sa účtuje poplatok. Bývalo to okolo 20 - 30 kn (3 - 5 €) za auto / deň. Na pláži v kempe Svätý duch sú dve reštaurácie. Tento kemp nieje žiadny luxus. Jedna budova, ktorú možno ani nenájdete, kde sú dve toalety a nejaká sprcha. Zato v obidvoch kamenných otvorených konobách (pohostinstvách) sú ceny 'špeciálne upravené' pre turistov. Vysoké sú hlavne za jedlá na grile, ktoré si účtujú za váhu. Pri jedlách na váhu si treba dať vždy pozor a radšej sa vopred spýtať koľko budete ca. platiť - nie raz sme sa stretli s 'vysvetľovaním', že 3 malé 7 cm kalamáre sotva vážili (aj za surova) pol kila. Ale atmosféra v reštauráciách pri mori je veľmi príjemná. Na recepcii stačí povedať, že idete do reštaurácie a mali by vás bez problémov pustiť dnu. Počas zimy som videla štúdie modernizáciu kempu, kde sa plánovali moderné bungalovi, takže tieto moje info si budeme musieť na živo overiť o pár dní. (aktualizované 20.6.2021)

pláž Cista Prnjica Piescita plaz Novalja ostrov Pag zajazd do chorvatska

NÁŠ TIP: Pláž Bošana:

Ak budete pokračovať od kempingu Svätý duch smerom do mesta Pag prašnou cestou popri mori (nie po hlavnej asfaltovej ceste), tak skoro na jej konci, pred začiatkom hlavného mesta ostrova Pag je osada Bošana s rovnomennou plážou, ktorá je rozdelená na dve časti veľkým útesom. Pláž je z veľkej časti piesčitá. Popri celom pobreží sú podobné menšie plážičky, ktoré sú ťažšie dostupné a iba peši a z toho dôvodu aj veľmi málo známe a teda spravidla s minimom ľudí. Ak ste ale aspoň trošku dobrodružní, tak môžete skúter/štvorkolku odstaviť kdekoľvek na tejto ceste a k moru sa vybrať peši v podstate kdekoľvek - nebudete ľutovať! Toto pobrežie sa tiahne popod najvyšším vrchom ostrova Pag a v podstate na každom mieste, kde je viditeľný žľab po stekajúcej vode, tak je pobrežie prepadnuté do pláže a s veľkou pravdepodobnosťou tam narazíte aj na piesok. My to tu máme veľmi radi.

NÁŠ TIP: Pláž Plat:

Táto pláž bola turistami objavená až minulú sezónu, dovtedy to bola doslova panenská rajská pláž. Dalo sa k nej dostať iba chodníčkom popri mori z časti osady Zuboviči - Dražica, ktorá sa nachádza strmo pod skalnatým previsom a v ktorej je iba malý prístav. Od minulého leta na tejto pláži nájdete už aj sympatický bufet s posedením a na pláž sa dostanete dokonca aj skútrom, štvorkolkou či autom po kamenistej a čiastočne už aj asfaltovej ceste cez kopec. Musíte odbočiť z hlavnej cesty strmou zákrutou doprava do časti Dražica a už po pár metroch zase hneď doľava je odbočka na pláž Plat. Je tam aj drevená tabuľa, ale je to ľahko prehliadnuteľné.

pláž Plat ostrov Pag zajazd do chorvatska


Pláž Metajna:


Metajna je mestečko 11 km od Novalje na konci poloostrova Metajna. Je to malá turistická osada v skalnatom hniezde na východnej strane ostrova Pag. Nahá skala, nad ňou ktorá pripomína mesačný povrch, ponúka veľa možností pre extrémneš porty, najmä pre horolezectvo, ale aj kúpanie a turistiku. Na konci poloostrova narazíte na romantický prístav s rybárskymi lodičkami, kde rybári k večeru opravujú a chystajú siete na večerný lov. Môžete si sadnúť na drink, či na grilované špeciality do niektorej z reštaurácií s terasou pri mori alebo sa okúpte v mori priamo v meste Metajna, kde je síce úzka pláž, ale s jemným štrkom príjemným aj na boso, aj na ležanie na uteráku a veľmi čistá priezračná voda.

Metajna Pag zajazd do chorvatska


TIP: Keď vám nevadí prejsť ca. 500 m peši, tak doporučujeme pokračovať osvetleným chodníčkom popri mori okolo kopcovitého výbežku a za rohom nájdete viaceré krásne malé piesčité plážičky a na konci chodníka aj menší maják, tiež s možnosťou kúpania v takmer absolútnom tichu a súkromí.

NÁŠ TIP: Pláž Ručica:

Vzdialenosť od Novalje: 13km

Krásna piesočnatá a kamienková pláž Rućica je skrytá v skalnatom údolí. Na pláž sa môžete dostať cez malebnú časť zvanú Kanjon kod Metajne. Táto jedinečná krajina vám ponúka veľa možností, ako si vychutnať letné dni v čistom modrom mori alebo prechádzkami v okolí.

Autom pokračujete z mestečka Metajna popri pláži na koniec, na konci do strmého kopca, po pár metroch máte strmú serpentínu doľava. Pokračujte ďalej strmo hore okolo malého kostolíka s cintorínom až na druhú stranu kopca a na konci cesty narazíte na pláž Ručica. Táto pláž bola nádherná až tajuplná, kým ju neobjavili turisti. Teraz je stále zážitok sem prísť, ale môže sa stať, že na nej bude už reletívne veľa ľudí. Stále je tam ale voda čistá, priezračná s jemnučkým štrkom. Okolo sa skaly a kopce podobajú na mesačnú krajinu. Modrá voda a svetlobéžová farba skál vytvára nádherný kontrast, ktorého exotickosť doteraz ohúrila každého, komu sme toto miesto odporučili. Navyše vo vápencovom podloží a v kameňoch môžete nájsť praveké fosílie z doby pred viac ako 200 miliónov rokov – dôkaz pradávného mora.

pláž Rucica ostrov Pag zajazd do chorvatska

NÁŠ TIP: Pláž Beritnica:

Vzdialenosť od Novalje: 15km

Typ pláže: štrk

Tí odvážnejší, ktorí sú pripravení stráviť ďalších 15 minút chôdzou ďalej po malebnom Kanjone (kde sa nachádza krásna pláž Ručica), budú odmenení, pretože budú mať šancu vychutnať si jednu z najkrajších pláží ostrova Pag - Beritnica. Príroda na Beritnici umiestnila do plytkého mora tri veľké skaly - táto prírodná inštalácia je nezabudnuteľným pohľadom. Hneď nad plážou sa nachádza slávny lezecký útes Stogaj - jedna z najpozoruhodnejších kamenných veží na pobreží Jadranského mora, ktorá svojou polohou a vzhľadom jednoducho pozýva na výstup na jeho vrchol. Pod skalou za Stogajom sa skrýva mini kanjon dlhý minimálne 100m, my sme ho objavili na prechádzke, ktorú sme mali namierenú až na nasledujúcu pláž Slaná. Na pláži sa nachádza aj vyvieračka a pri nej liečivé čierne minerálne bahno. Doporučujeme sa ním natrieť, nechať vyschnúť a následne ho v mori zmyjete. :)

Pláž v kempingu Šimuni:

Obec Šimuni je od Novalje vzdialená ca. 15 km, môžete si tam vyraziť autom, ale kľudne aj na skúri. Je tam 4* kemping s krásnou plážou, cestou z pláže sa môžete zastaviť v horskej dedinke Kolan na nákup fantastického lokálneho syra z Pagu, sú tam dve podnikové predajne, jedna je Gligora a druhá MIH. :)

Na fotke je vidieť lehátka, ktoré sú súčasťou plážového wellnes v rámci soľnej terapie :) Odporúčame!Toto ešte ani zďaleka nie je všetko!

Na ďaľších fotkách vidíte ochutnávku našich 'tajných tipov' na minimálne resp. vôbec nenavštevované divoké pláže, kde sa čiastočne dostanete skútrom či na štvorkolkách ale následne to chce ísť aj kúsok peši. Inak by boli tieto pláže už dávno plné turistov :) Na niektoré sa dostanete aj loďkou ale na niektoré ani to nie, vzhľadom na členitosť a veľkosť ostrova Pag. V každom prípade by ale podľa našich dojmov a zážitkov z týchto 'tajných' miest mala ich návšteva zahŕňať každá skutočne 'dokonalá párty dovolenka'.

Trasy a inštrukcie k týmto 'divým' plážam vám dá k dispozícii počas pobytu náš delegát na mieste - neváhajte sa na to kedykoľvek počas pobytu opýtať!

Viac info o zájazdoch a pobytoch s Partybus.sk na Pagu:

www.partybus.sk

https://www.facebook.com/Partydovolenka.sk/

V prípade individuálnych požiadaviek na pobyt vlastnou dopravou mimo ponúkané termíny nás neváhajte kontaktovať na adrese info@partybus.sk