Syndróm vyhorenia sa objavuje u stále väčšieho počtu ľudí. Ľudia prestávajú zvládať záťaž, ak predtým boli na výkonných, často manažérskych pozíciách. Odráža sa na nich, že desať rokov pracovali desať až 12 hodín denne, mali málo dovoleniek, odpočinku. Keď dlhodobo idú pod takouto záťažou, jednéhodňa organizmus vypne. Priemerne sa to stáva už od 35 až 40 rokov!

V 35 až 40 to nebolo bežné. Objavuje sa to teraz častejšie ako pred rokmi, lebo požiadavky niektorých pracovných pozícií bývajú neprimerane vysoké. Firmy tak môžu byť nastavené, ale ľudia si často neuvedomia, že firmeje jedno, ako sa cítia. Boja sa vystúpiť z toho kolotoča, ale potom sa to nabaľuje. Bývajú stále viac preťažení, unavenejší a potom sa objavia psychické problémy. Až také, že sa z toho človek úplne zosype. Toto sa tak často nevyskytovalo, teraz je to stále častejšie.

Článkov na túto tému nájdete na nete kopec. Určite nie je na škodu si niektorý prečítať a snažiť sa tomu predchádzať. 

Dokonalá prevencia pred vyhorením môže byť cestovanie. Cestovateľských webov je tisíce, ale čo tak niečo iné? Taká pártydovolenka? Nemusíš sa báť, nikto ťado ničoho nútiť nebude, svoje tempo si určíš len a len ty. Koľko času stráviš relaxom a slnením, alebo zábavou na poobedných bazénových páries či nočných festivaloch. 

Dokonca si môžeš užiť aj absolútne ticho ak sa necháš odviezť na niektorú divú pláž. My vám radi poradíme miesta kde dokonale vypnete od všetkého. Chorvátske ostrovy sú na to dokonalé, ešte stále na nich môžete nájsť miestakde nenájdete ani dušu.

Ako taká naša pártydovolenka môže vyzerať? Čitaj ďalej

Zdroj: https://dennikn.sk/671771/psychiatricka-vyhoreti-su-dnes-uz-aj-35-rocni-antidepresiva-uzivaju-aj-ti-co-by-nemuseli/